TOTAL Bench grinder 150W 150mm TBG15015
0 reviews 1 sold. Only 0 remain
EGP 1,189
Brand:
Product Code: TBG15015
Availability: Out Of Stock
Viewed 2973 times
Product Description
TOTAL Bench grinder
CODE ➡️ TBG15015
Voltage ➡️ 220-240V~50Hz
Input Power ➡️ 150W
No-load Speed ➡️ 2950rpm
Wheel Size ➡️ Ф150×16×Ф12.70mm
Adjustable Work Rest
Base ➡️ Heavy duty aluminum
Includes ➡️
 ✅ 1× Set of eye shields
 ✅ 1× Tool storage box
Packed by ➡️ Carton box
-20%
-6%
JADEVER Vacuum cleaner 1600W JDVR6520
EGP 2,899    EGP 3,099
-19%
-15%