TOTAL Circular Saw 20V 7.25 Inch Without Battery and Charger TSLI1851
0 reviews 1 sold. Only 0 remain
EGP 2,799
Brand:
Product Code: TSLI1851
Availability: Out Of Stock
Viewed 8316 times
Product Description
TOTAL Circular Saw Without Battery and Charger
CODE: TSLI1851
✅ Motor ➡️ Brushless
✅ Voltage ➡️ 20V
✅ No-load speed ➡️ 4800 rpm
✅ Blade diameter ➡️ 185mm (7-1/4")
✅ Cutting capacity ➡️
  • 45° degree ➡️ 45mm
  • 90° degree ➡️ 65mm
✅ Cutting depth ➡️ Adjustable
✅ Bevel cutting ➡️ Adjustable
INCLUDES:
➡️ 1 Pcs 185mm saw blade
➡️ Battery and charger sold separately
➡️ Packed by color box
-20%
-6%
JADEVER Vacuum cleaner 1600W JDVR6520
EGP 2,899    EGP 3,099
-19%
-15%