JADEVER Hammer Demolition and Drilling 800W 26mm  JDRH1D26, JDRH1D26, Power Tools
0 reviews 6 sold. Only 20 remain
EGP 2,199 EGP 1,999 --10%
Brand:
Product Code: JDRH1D26
Availability: In Stock
Viewed 10272 times
Product Description
Voltage: 220-240V~50/60Hz
Input Power: 800W
No-load Speed: 0-1100rpm
Impact Rate: 0-4000bpm
Impact Energy: 2.5J
Max Drilling Capacity:
Concrete: 26mm
Steel: 13mm
Wood: 30mm
1pc Keyless Quick Change Chuck
3pc Drill Bit
2pc Chisels
-20%
-6%
JADEVER Vacuum cleaner 1600W JDVR6520
EGP 2,899    EGP 3,099
-19%
-15%
[SKU]